TÜBİFED Yeni Yönetimini Belirledi.

TÜBİFED Yeni Yönetimini Belirledi.

Türkiye Bilişim Sektörü Dernekleri Federasyonu (TÜBİFED) 5. Olağan Genel Kurulu, federasyona bağlı derneklerin üyelerinin katılımıyla 29.04.2017 tarihinde gerçekleştirildi.

Yeni Yönetim Kurulu ve Organları seçildi. Genel kurul sonrası yapılan ilk Yönetim Kurulu Toplantısında BİSİAD Yönetim Kurulu Üyemiz Hüseyin Ocağışen Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

TÜBİFED görev dağılımı aşağıdaki şekilde oluşturuldu.

Şenol ANLAŞ – Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı

Nahit GÖK –  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Hüseyin OCAĞIŞEN – Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Ahmet Salih KAHRAMAN – Sayman

Mustafa ÇALIŞ – Genel Sekreter

Divan Başkanlığını Erkin FINDIK’ın yaptığı Genel Kurula, katılan üye derneklerin ilgisi yoğundu.

Söz alan önceki dönem başkanı Rüştü ARSEVEN yeni yönetim kuruluna başarılar dileyerek başladığı konuşmasında 4. Dönem yapılan çalışmaları ve faaliyetleri anlattı. 2016 yılındaki süreç ve buna bağlı yaşanan zorlu dönemde TÜBİFED için verilen mücadeleyi aktardı.

Yine önceki dönem saymanı Nahit GÖK ise federasyonun mali durumunu, gelir ve giderlerinin son halini anlattı. Federasyonun borcunun bulunmadığını söyledi.

“ Yeni dönem, Yeni sinerji ” ile TÜBİFED’i çok daha ileriye taşıyacağız.

Oy birliğiyle TÜBİFED Başkanlığına seçilen Şenol ANLAŞ, katkılarından dolayı önceki yönetime ve TÜBİDER başta olmak üzere federasyon üyelerine teşekkür ederek başladığı konuşmasında, Bilişim sektörü derneklerinin, ortak iradeyle birlikte kurduğu TÜBİFED‘i yaşatmak ve marka değerini bilinçli şekilde, daha ileriye taşımanın önemini vurguladı.

Yeni dönemde gösterilen teveccühü en iyi şekilde değerlendirip, hep birlikte, yeni bir sinerji ve azimle, “Sektör Birliği” ve sektörün sorunlarına yönelik çözümler konusunda çalışmalar da bulunacaklarını belirtti. Yurtdışın da benzer faaliyetler gösteren kurumlarla iş birlikteliklerini de arttırmayı planladıklarını anlattı.

TÜBİFED’in bilişim sektörü için önümüzdeki süreçte, çok daha kıymetli bir marka olacağını ifade etti.

 

Bilişim Sektörü İş Adamları ve Profesyonelleri Derneği
Demirtaş Cumhuriyet Mahallesi, 1240 Sokak No:3, 16245 Osmangazi/Bursa
Tel: + 90 (543) 5728840 Faks:0 224 999 24 47 E-Posta:bilgi@bisiad.org.tr