HABERLER

 • BİSİAD Basın Mensuplarıyla Kahvaltıda Bir Araya Geldi
  10Kas 2012

  BİSİAD Basın Mensuplarıyla Kahvaltıda Bir Araya Geldi

  7 Kasım 2012'de Hayat Lokantası'nda gerçekleştirilen basın kahvaltısı yoğun katılım ile gerçekleşti.

  Devamı
 • VOC Test Merkezi Tanıtımı
  16Eki 2012

  VOC Test Merkezi Tanıtımı

  Derneğimizin TUBIDER ile ortaklaşa yürüttüğü VOC Test Center projesinin tanıtımı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Açılış konuşmalarını Başkanımız Osman Akın ve Yönetim Kurulu Üyemiz ve aynı zamanda TUBİDER Başkan Yardımcısı olan Kemal Güler'in yaptığı toplantıda proje detayları hakkında bilgi verildi.

  Devamı
 • Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans Programı
  03Eki 2012

  Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans Programı

  Okan Üniversitesi ile ortaklaşa düzenlenen Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans Programı 29 Eylül 2012'de derslerine başladı. İlk ders öncesi, öğrencilere yönelik yaptığı konuşmada Osman Akın, "programın BİSİAD'ın yeni döneminde hedeflediği eğitimlerden sadece birisi olduğunu ve ileri tarihlerde farklı programlarla sektöre daha büyük katkılarda bulunacaklarını" belirtti.

  Devamı
 • BİSİAD Başkanı Olay TVde
  16Ağu 2012

  BİSİAD Başkanı Olay TVde

  14.08.2012 saat 21.00 de Olay TV'de yayınlanan Ekodinamik programina Feridun Eyupoğlu'nun konuğu olarak katılan başkanımız Osman AKIN, Bilişim sektörü ve BİSİAD hakkında onemli açıklamalar yaptı. Programda gerek dünya, gerekse Türkiye'deki pazar büyüklüğünden bahseden AKIN, bilişimin modern insanın hayatındaki yerini de örneklerle anlattı.

  Devamı
 • Standartlar ve Hukuk Komitemizin 5. Toplantısı
  15Ağu 2012

  Standartlar ve Hukuk Komitemizin 5. Toplantısı

  Standartlar ve Hukuk Komitemizin 5. Toplantısını 10 Ağustos 2012 Cuma günü saat 16:00da Litera Grup binasında gerçekleştirdi. Toplantıda, komite üyesi Serhan Altuğ, "Personel Standartları" ile ilgili bir sunum yaptı. Komite sunumları, komitenin facebook sayfasından görüntülenebilmektedir.

  Devamı
 • Eğitim ve Teknoloji Komitesi
  02Ağu 2012

  Eğitim ve Teknoloji Komitesi

  BİSİAD Eğitim ve Teknoloji Komitesi, Yönetim Kurulu üyemiz Alper Soyaslan'ın başkanlığında 01 Ağustos 2012'de ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya katılan komite üyeleri ile birlikte, komitenin amaç ve çalışma konuları belirlendi.

  Devamı
 • BİSİAD Bilgilendirme Toplantısı
  29Haz 2012

  BİSİAD Bilgilendirme Toplantısı

  ULUTEK ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen seminerin açılış konuşmasını yapan BİSİAD Başkanı Osman Akın, yeni TTK’nın zorunlu kıldığı internet sitesi yapımının, sektöre ciddi bir iş yükü katmakla birlikte gelişimine de önemli katkı sağlayacağını ifade etti.Türkiye’ de 75’ten fazla üniversitede Bilgisayar Mühendisliği bölümü bulunduğunu söyleyen Akın, konuşmasında ekonominin lokomotifi olan Bursa’ da bu bölümüm bulunmasının eksikliğini de dile getirdi.

  Devamı
 • BİSİAD Yönetim Kurulu EMO-Bursa Şubesi Ziyareti
  19Haz 2012

  BİSİAD Yönetim Kurulu EMO-Bursa Şubesi Ziyareti

  Yönetim kurulu üyelerimiz, 19 Haziran 2012'de EMO(Elektronik Mühendisleri Odası) Bursa Şubesini ziyaret ettiler. EMO Yönetim Kurulu toplantısına katılan yönetim kurulumuz, her iki sektör çalışanlarının bir araya getirilerek bilgilendirme, eğitim ve standarlar gibi birçok konuda ortaklaşa çalışmalar yapılabileceğinin altı çizdi.

  Devamı

Bilişim Sektörü İş Adamları ve Profesyonelleri Derneği
19 Mayıs Mah., Uğur Mumcu Bulvarı No: 120, 16130 Nilüfer/Bursa
Tel: + 90 (543) 5728840 Faks:0 224 999 24 47 E-Posta:bilgi@bisiad.org.tr