Başkandan

Osman AKINTürkiye’de ki Bilişim sektörünün ilk mesleki İş adamları derneği BİSİAD; Kurulduğu 1998 yılından bugüne kadar üyelerini ilgili ortamlarda en üst düzeyde temsil etmiş ve sektörün büyümesi adına akılcı politikaları ortaya koymaya çalışmıştır. Sektörün sorunlarını gündeme getirmiş ve çözüm ortamları oluşmasına katkıda bulunmuştur. BİSİAD Bir yandan sektör firmalarını temsil ederken diğer taraftan da bilişim ile ilgili her sektörün ve kişisel kullanıcıların da menfaatlerini gözeten  ilkeli bir kurum olma özelliğini de bünyesine sindirmeyi başarmıştır.


Bilişim sektörü İş adamlarının kendilerine özgü mütevazi ve ölçülü yapısı, BİSİAD’a da yansımış olup , “BİSİAD” , sektör ve üyeleri adına birçok önemli faaliyeti sessiz ama sonuç odaklı olarak gerçekleştirmiştir. Özellikle son yıllarda, Ulusal Bilişim Politikalarının oluşturulması, Bilişim sektöründeki şirketlerimizin dünyaya açılması, gerçek bir teknoloji ve ARGE şirketi olmaları yolunda hem şirketlere hemde sektöre önemli katkılar koymuştur.


Son 10 yıl, Bilişim sektörü açısından önemli değişimlerin yaşandığı ve şirketlerin zorlu dönüşüm süreçlerinden geçtiği bir dönem olmuştur. Bu dönüşümler sonrası sektör ve şirketler BİSİAD’a yani sivil birlikteliklere ve meslek örgütlenmelerine çok daha fazla ihtiyaç duyar hale gelmiştir. İşte bu noktada BİSİAD yepyeni açılımlarla yoluna devam etmekte ve Yeni Vizyonu ile Bilgisayar, İletişim ve Elektronik sektöründeki tüm şirketlerin ortak buluşma ve çözüm noktası olma hedefine hızla yürümektedir.


2023 yılında dünyanın önemli küresel güçlerinden birisi olmayı hedefleyen ülkemiz için Bilişim ve BİSİAD kuşkusuz önemli bir platform güç olacaktır. Bilişim sektörü Firmalarının Çatı Kurumu olan BİSİAD, Türkiye için son derece kritik olan bu süreçte sahip olduğu sorumluluk bilinci ile sadece bilişim sektöründeki firmaların değil, yolu bir şekilde bilişim ile kesişen tüm kişi, kurum ve kuruluşların yollarını aydınlatan bir ışık, yelkenlerini dolduran rüzgar olacaktır.

 

 


Saygı ve Sevgilerimle

Osman AKIN
Yönetim Kurulu Başkanı

 

Bilişim Sektörü İş Adamları ve Profesyonelleri Derneği
19 Mayıs Mah., Uğur Mumcu Bulvarı No: 120, 16130 Nilüfer/Bursa
Tel: + 90 (543) 5728840 Faks:0 224 999 24 47 E-Posta:bilgi@bisiad.org.tr